Діагностика зубів

При стоматологічному огляді лікар звертає увагу на колір зубів, оскільки патологічна зміна кольору часто є ознакою травми чи певного захворювання. 

Будь-яка діагностика починається з обстеження. 

Стоматологія не має бути винятком. Відразу хочеться сказати про важливість профілактичних оглядів стоматолога. В ідеалі вони мають повторюватися кожні шість місяців. У крайньому випадку – один раз на рік.

Власне, профілактичний огляд — це вже один із методів діагностики. Лікар оглядає ротову порожнину. Визначає стан зубної емалі та зубів загалом, слизової, ясен і так далі. Багато захворювань можна визначити на початковому етапі і тут же їх усунути, не давши процесу розвинутися. Особливо це стосується виявлення карієсу та пломбування зубів, визначення перших ознак хронічного пародонтиту.

У сучасній стоматології застосовуються як традиційні методи обстеження (збір анамнезу, зовнішній огляд, пальпація тощо), і сучасні способи, забезпечені новітнім остаткуванням.

Ортопантомограма дозволяє зробити оглядовий знімок зубного ряду високої точності, а також аналізувати зображення за допомогою комп’ютерної програми.

Найбільш повну інформацію про стан зубів надає комплексна комп’ютерна діагностика зубів за допомогою таких цифрових апаратів, як радіовізіограф, дентальна камера та апекслокатор. Цифровий арсенал діагностичних засобів відіграє особливу роль під час проведення складних маніпуляцій, наприклад, імплантації зубів.